BĄDŹMY BLIŻEJ
WASZYCH POTRZEB...

Doradztwo technologiczne w sektorach przemysłu

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą w następujących branżach:

Odlewnictwo ciśnieniowe aluminium

Jesteśmy w Polsce wyłącznym dystrybutorem MotulTech – Baraldi w dziedzinie technologii odlewnictwa ciśnieniowego aluminium, który posiada ponad stu letnią tradycję i wyznacza trendy na rynku w tym obszarze. Zaletą naszego Partnera jest posiadanie Centrum Technicznego, w którym opracowywane i testowane są nowe środki chemiczne przeznaczone do produkcji charakteryzujących się wysoką jakością i przyjaznych dla środowiska.

Kluczowa analiza aplikacji, która jest podstawą do poszukiwania nowych materiałów, receptur i innowacyjnych rozwiązań, opracowywana jest bezpośrednio przez wewnętrzne Centrum Badawcze firmy Baraldi. Umożliwia to tworzenie najnowocześniejszych produktów zgodnych z przepisami o ochronie środowiska (wg norm ISO 9001 i ISO 14001). Specjalny sprzęt pozwala na ocenę parametrów termicznych, zdolności do tworzenia się powłok oraz przyczepności do powierzchni różnych produktów. Dane te są analizowane w laboratoriach i mogą być wykorzystywane do współpracy z naszymi klientami oraz do tworzenia nowych produktów.

Odlewnictwo ciśnieniowe aluminium

Do dyspozycji posiadamy TTV (TOTAL THERMAL VISION) technologie wizyjną w podczerwieni, która monitoruje mapę termiczną powierzchni formy w czasie rzeczywistym. Opracowana przez MotulTech-Baraldi i dobrze ugruntowana w tej dziedzinie, technologia TTV jest idealnym instrumentem do zwiększenia jakości i wydajności w procesie odlewania ciśnieniowego, również w przypadku wysokich wskaźników produkcji.

Opis procesu optymalizacji:

 1. Zebranie danych z jednej lub kilku maszyn poprzez systemy kamer TTV lub kamery manualnej;
 2. Analiza danych w iCast Lube Analyzer w celu zaproponowania usprawnień procesu (naniesienie, stężenie, czas rozpylania);
 3. Zdefiniowanie z klientem celów;
 4. Wykonanie prób przy zastosowaniu kamer TTV w celu OPTYMALIZACJI procesu;
 5. Sporządzenie raportu z prób i podsumowanie rezultatów;
 6. Zdefiniowanie nowych projektów.

Cel:

 • Zapewnienie dobrego oddzielenia
 • Forma i wszystkie jej części muszą być smarowane
 • Równowaga termiczna powierzchni formy, środek do formy jest ostatnim narzędziem do zrównoważenia temperatury powierzchni
 • Wspomaganie poślizgu metalu, warstwa środka na formie jest medium pomiędzy powierzchnią formy a wtryskiwanym stopem
 • Chroni formę, oddzielacz jest „kremem ochronnym”, który rozprowadzamy na powierzchni formy, aby ją chronić
 • Produkt zapewnia wykończenie detalu
 • CASTING TTV ma na celu zwiększenie wydajności

Kuźnictwo

Kuźnictwo

W technologii kucia na gorąco stali najbardziej powszechny jest środek smarny/oddzielający oparty na wodnej dyspersji grafitu, w której woda chłodzi narzędzie i pomaga w natrysku środka na formę. W bardziej skomplikowanych, wymagających aplikacjach szczególnie przy materiałach takich jak aluminium, brąz, mosiądz, nikiel, tytan stosuje się nie mieszające się z wodą środki grafitowe. W tym przypadku grafit może być zdyspergowany w oleju, taka kombinacja spełnia wysokie wymagania wydajności środka smarnego.

Dostępne są również aplikacje, w których stosujemy środki bez grafitowe. Produkty te oparte są na biodegradowalnych solach, zapewniają czyste środowisko pracy, nie zatykają dysz, nie ma konieczności późniejszego mieszania roztworu.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi inżynierami w celu doboru odpowiedniego produktu.

Produkcja profilu

Produkcja profilu

Nasze rozwiązania technologiczne podczas produkcji profili ograniczają lub całkowicie eliminują powstawanie w późniejszym etapie korozji „czerwonej” lub „białej”. Dotyczy to profili wyprodukowanych z blachy gorąco i zimnowalcowanej oraz ocynkowanej. Warunki atmosferyczne, powstawanie wilgoci oraz emulsja (pH, stężenie, zabezpieczenie antykorozyjne) jest w procesie kluczowe.

Wiemy również jak ważna dla klienta jest jakość powierzchni gotowego produktu, dlatego nasze rozwiązania powodują wysoką czystość i zapewniają estetyczny wygląd profili. Zalecamy stosowanie odpowiednich rozwiązań, które oczyszczają profil z zendry, emulsji, pozostałych olejów, opiłków i innych zanieczyszczeń.

Stosujemy odpowiednie środki antykorozyjne,  w zależności od wymogów klienta. Zostawiają one film olejowy suchy lub mokry, wypierają emulsje i wilgoć z profili. Rekomendujemy odpowiednie urządzenia, które napylają środek antykorozyjny w optymalnej ilości.

Podczas współpracy oferujemy doradztwo techniczne we wdrożeniu naszych rozwiązań.
Naszym celem jest ograniczyć lub całkowicie wyeliminować zjawisko korozji.

Obróbka skrawaniem

Odpowiednio dobrany płyn chłodząco-smarujący potocznie nazwany chłodziwem ma istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie maszyn i narzędzi. Oprócz właściwości chłodzących i smarujących bardzo ważne są właściwości antykorozyjne, kompatybilność z obrabianymi materiałami, wydzielanie powietrza, odporność na pienienie, właściwości myjące, odbiór ciepła, własności smarne, długa żywotność emulsji, stabilność podczas pracy, brak zagrożenia dla zdrowia i inne.

 

Zakłady przemysłowe szukają coraz bardziej wydajniejszych chłodziw, chcą zminimalizować częstotliwość awarii, zredukować koszty naprawy i serwisu, które stanowią istotną część wszystkich kosztów eksploatacyjnych zakładu.

oferta

Najbardziej rozpowszechnione na rynku są chłodziwa oparte o olej mineralny. Takie ciecze emulsyjne oprócz oleju mineralnego i niezbędnego emulgatora zawierają również inhibitory korozji czy dodatki zapobiegające pienieniu i inne. Olej mineralny niestety nie zawsze jest mile widziany w zakładach produkcyjnych, ponieważ powoduje trudności z jego usuwaniem i późniejszym malowaniem. Stanowi również łatwą pożywkę dla mikroorganizmów (grzyby i bakterie), co w konsekwencji powoduje drażniący zapach w miejscu pracy, podrażnienie operatorów, zabrudzenie maszyn. Czynniki te doprowadzają  do destrukcji emulsji.

BB TECHNOLOGY wspólnie ze swoimi partnerami wdraża technologie cieczy emulsyjnej bez zawartości oleju mineralnego. Produkty z tej linii noszą nazwę COOLTUBE. Mają znacznie wydłużoną żywotność i są biostabilne w porównaniu do rozwiązań na bazie oleju mineralnego.

 

Produkty te są polską marką i produkowane są w Polsce.

 

Dobór odpowiedniego chłodziwa wymaga wykwalifikowanego wparcia technicznego. Opieka serwisowa to kolejny ważny aspekt po wdrożeniu produktu.

BB TECHNOLOGY oferuje pełną współpracę w zakresie prawidłowego doboru płynu procesowego oraz opiekę posprzedażową,  w tym badania parametrów takich jak stężenie, twardość, pH, chlorki, zawartość oleju obcego i inne.

Obróbka plastyczna

Obróbka plastyczna

Dobór środka do obróbki plastycznej wymaga znajomości nie tylko odpowiedniej aplikacji technicznej (rodzaj metalu, grubość blachy, rodzaj operacji), ale również dalszych procesów takich jak zabezpieczanie antykorozyjne czy mycie detalu. Przy odpowiednio dobranym środku smarnym można wyeliminować proces mycia czy też dodatkowego zabezpieczenia.

Ważnymi aspektami są również późniejsze procesy spawania, lutowania, zgrzewania, w których środek smarny musi być kompatybilny.

Dla operatorów maszyn istotne są: brak niebezpiecznych oparów, brak drażniącego zapachu oraz czyste stanowisko pracy.

BB Technology, oprócz doboru odpowiedniego środka i opieki serwisowej, oferuje również odpowiednie urządzenia z systemem minimalnego smarowania, aby ograniczyć do minimum stosowanie produktu.

error: Content is protected !!